سال رونق تولید گرامی باد

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

تبیین طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار در کمیته اشتغال شهرستان سربیشه

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سربیشه، کمیته اشتغال شهرستان سربیشه باحضور جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی در محل فرمانداری سربیشه برگزار شد .

در ابتدا سنجری مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی در این جلسه ایجاد اشتغال را امروزه یکی از نیازهای اصلی جوانان  بیان و با اشاره به مشارکت بالای مردم در انتخابات وظیفه مسئولین را امروزه برای رفع نیازهای مردم بالا عنوان داشت .

سنجری  همچنین خاطر نشان کرد پیش بینی ایجاد اشتغال در استان سالانه 8000 فرصت شغلی است  که نیازمند حدود 800 میلیارد تومان می باشد .

وی همچنین نرخ بیکاری استان را در سال 95 ، 7/10 درصد بیان و اظهار امیدواری کرد در سال 96 بتوان یک درصد آن را کاهش داد.

 مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی طرح مهارت آموزی در محیط کار و طرح کاروزی فارغ التحصیلان را نیز از جمله طرح هایی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی  بیان که از چند روز گذشته اجرای آن در استان آغاز شده است .

خوش آیند مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه مهمترین مشکل در اشتغال را فقدان مهارت به خصوص در قشر فارغ التحصیلان دانشگاهی بیان و آشنایی حرفه ای فرد با محیط کسب و کار واقعی ، ایجاد اعتماد به نفس ، حفظ پایداری مشاغل سنتی و کمک به بنگاههای فعال به منظور جذب و شناسایی نیروی کار را از جمله اهداف طرح مهارت آموزی در محیط کار بیان داشت .

وی همچنین معاف بودن از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و استفاده از نیروی کار را از جمله فواید کارفرمایان در طرح مهارت آموزی در محیط کار عنوان و  افزود : 560 نفر تعهدات طرح مهارت آموزی استان می باشد که از این تعداد 22 نفر سهم شهرستان سربیشه است .

فلاحی فرماندار شهرستان سربیشه نیز در این جلسه اشتغال تعهدی سال 96 شهرستان سربیشه را 497 نفر بیان که بین 18 دستگاه اجرائی توزیع و برای 67 نفر توسط دستگاههای اجرائی ایجاد شغل شده و مشخصات در سامانه رصد به ثبت رسیده است .

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای ، این حضور را خاری در چشم دشمنان بیان داشت و خاطر نشان کرد: فضای بعد از انتخابات باید فضای رفاقت باشد .

فرماندار شهرستان سربیشه مبنای توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای را استفاده از حضور همه گروهها بیان و افزود : همه ما باید در جهت نشاط اجتماعی و ارتقای فرهنگ کار در جامعه تلاش کنیم .

فلاحی همچنین با بیان اینکه یکی از راههای افزایش مشارکت مردم در جامعه ارائه  صحیح خدمات دولت و نظام به مردم است از همه مسئولین خواست تا خدمات انجام شده را به سمع و نظر مردم برسانند.

تصویر روز

22763_519.jpg

اطلاعیه های مهم