با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان جنوبی به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران سربیشه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی lمرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سربیشه به مناسبت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در مراسم افتتاح این مرکز که با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری خراسان جنوبی، جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی خراسان جنوبی و  فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان سربیشه برگزار شد، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه ای  گفت: امروزه شاخص توسعه انسانی به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و اثرگذار در روند توسعه همه جانبه بوده و در فراهم کردن بستر لازم برای ورود کشورها در عرصه رقابت‌های جهانی سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است؛ تا آنجا که در رتبه‌بندی کشورها، شاخص توسعه انسانی در جایگاه بسیار مهم‌تری نسبت به درآمد سرانه قرار دارد.  خوش آیند  اضهار داشت امروزه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به عنوان یگانه متولی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای غیررسمی در کشور، اعلام می‌کند که خدمات این سازمان به عنوان یکی از راهکارهای مهم در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، می‌تواند در توسعه اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور نقش‌آفرینی نوینی داشته باشد. خوش آیند در ادامه ابلاغ سیاست‌های کلی اشتغال از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ابلاغ سیاستهای اجرایی اشتغال در دولت تدبیر و امید و طراحی و تدوین «نظام جامع مهارت و فناوری» را موجب حساس و پر اهمیت تر شدن  رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور  دانست.

در ادامه معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به پروژه های افتتاح شده در دهه فجر در شهرستان سربیشه این پروژه را از پروژه های مهم دانست . حسینی  با اشاره به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای؛ فراگیری این آموزش ها را به عنوان ابزاری برای مقابله با بیکاری در کاهش زمان بیکاری افراد جویای کار امری مهم توصیف کرد. شایان ذکر است پروژه مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران سربیشه با زیر بنای   1300 متر مربع و اعتباری بالغ بر 10270 میلیون ریال شامل 7  کارگاه آموزشی بافت و نساجی، تراش سنگ های تزئینی، تابلو فرش، سمعی و بصری، عکاسی، کارگاه عمومی و صنایع دستی می باشد و  قابلیت خدمات رسانی به بیش از 100 کارآموز در هر دوره را دارا می باشد.